Evde yüz koruma siperi nasıl yapılır?

Evde yüz koruma siperi nasıl yapılır?

Yeni tip koronavirüsün gözlerden kapıldığı haberi vatandaşları yüz koruma siperi tedarik edinmeye itti. Cerrahi maskelerin yerine daha sık kullanılmaya başlayacak olan yüz siperleri evde hazırlanır mı? İşte, evde pratik yüz siperi hazırlama yöntemi…

Koronavirüs salgının yayılmasıyla vatandaşlar, maske tedariğine başladı. Bir süre sonra satışı yasaklanan maskelerin artık eczane ve marketlerde bedava dağılatacak olması ise maske kullanımına olumlu etkiler kazandırdı. Ancak takılan cerrahi maskelerin yalnızca damlacık yoluyla buluşan virüs salgınına bariyer olduğu bir gerçek. Son zamanlarda yeni tip koronavirüsün gözlerden kapıldığı haberinin duyurulması ile cerrahi maskelerin yerini yüz koruma siperleri aldı. Vatandaşlar yüz koruma siperlerin tedariğinin nasıl olacağı konusunda internet üzerinden araştırma yapmaya başladı. Evde yüz siperi nasıl hazırlanır? adlı haberimiz ile  siz değerli okuyucularımıza bu siperi nasıl tedarik edeceğiniz konusunda yardımcı oluyoruz.

YÜZ SİPERİ NASIL HAZIRLANIR?

MALZEMELER

Asetat kağıdı
Makas
Kapı altı süngeri
Çift taraflı bant 
Zımba

YAPILIŞI

Makasla asetat kağıdının kenarlarından yataylama kesiniz. Görselliğe yuvarlama katmak için.

Kapı altı süngerini 4 uzun parçalara kesiniz ve asetat kağıdının üzerine bir parçasını çift taraflı bant uygulayarak yapıştırınız.

Ve süngerin iki kenarını zımbalayınız. Süngerin üzerine çift taraflı bant kullanarak bir parça sünger daha yapıştırınız. İsterseniz yine sağlam olması için zımbalayabilirsiniz ancak görsel olarak hoş durmayabilir. 

3 cm kalınlığında beyaz lastik asetat kağıdına göre boyutunu ayarlayıp kesiniz yaklaşık 38 cm boyutunda olabilir.

Kestiğiniz yerleri ucundan yakınız. Asetat kağıdının önünü çeviriniz. (süngerler arkada kalacak şekilde) Süngerlerin olduğu tarafa lastiği uzunlamasına koyunuz ve lastiğin kenarlarından zımbalayınız.

Sivrilen kısımları dilerseniz makas ile yataylamasına kesebilirsiniz. Görselliği yumuşatmak için. Ortasında boşluk olan lastiği arkaya doğru atınız. Geriye doğru attığınız lastik sayesinde zımba izleri görünmeyecektir. Ve yüz koruma siperiniz kullanıma hazır.

Dilerseniz bu işleme süngerlere renkli kumaşlar zımparalayarak başlayabilirsiniz. Böylelikle süngerin yapısı görünmeyecek ve sipere hoş bir görsellik kazandırmış olacaksınız.


Yazar: Bekir

Yayınlanma Tarihi: 10-04-2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 945 Defa

Bir cevap bırakın.