Madde Madde Corona virüsünden kurtulma.

Madde Madde Corona virüsünden kurtulma.

Hepimizin endişesi olan Korona virüs uzun bir süre daha dünyayı alt üst etmeye devam edecek gibi görünüyor. Virüsün zararları çok derin olacağa benziyor, bunda problemi ciddiye alıp gerekli tedbirleri almayan ve şeffaf olmayan hükümetlerin suçu olduğu gibi yapılan ikazları ciddiye almayan insanların da çok büyük katkısı var. Güney Kore, Tayvan, Singapur, Almanya dışında durumu kontrol altına almada ümit veren başka bir ülke yok. Durum çok ciddi.

Covid19

Gerçek standart bir tedavi yok henüz ve aşı en az bir sene sonrasına bakıyor, tabi etkili olursa. Ama hiç olmazsa gereken tedbirleri almak ve almaya devam etmek bizim elimizde. Bunun için ben de son birkaç gündür yaptığım araştırmalarım sonrasında kendimin de uyguladığı şu tavsiyelerde bulunmayı uygun gördüm ve sizinle paylaşayım dedim.

Bu tedbirler bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmak için, biliyorsunuz virüs de dahil olmak üzere hastalıklara karşı korunmada vücut direnci yani bağışıklık sisteminin rolü çok büyüktür.
1. Panik yapmadan gereken tedbirlere konsantre olun. Sadece bu konuda uzman olan insanları dinleyin ve takip edin.

2. Uyku ve istirahatinize dikkat edin. Stresten mümkün olduğunca uzak durun

3. Sağlıklı beslenmeye dikkat edin buna bol meyve ve sebze de dahil.

4. Vitamin C: Virüsün ilk çıktığı yer Çin’de yüksek doz 20.000mg damardan Korona virüs hastalarına verilmiş ve çok hastaların kısa sürede hemen iyileştikleri görülmüş. Bu konuda tedavi ile ilgili yayınların kısa zamanda çıkması bekleniyor.

4. Mümkün olduğunca aktif ve hareketli olun

5. Sık sık ellerinizi sabunla yıkayın, bilhassa dışarıdan eve dönünce hatta burnunuzun içine su vererek yıkayın. Zira virüs en çok üst solunum yoluyla geçmekte

6. Bol su için

7. Hergün vitamin hapı alın ve ilaveten

Kaynak:Sabah.com.tr


Yazar: Bekir

Yayınlanma Tarihi: 04-04-2020

Kategori: Genel

Görüntüleme: 391 Defa

Bir cevap bırakın.